CRH1210J470KP05Z
Manufacturer:
Ever Ohms
Mfr.Part #:
CRH1210J470KP05Z
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1210(3125 Metric) SMD/SMT Thick Film 470 kΩ 5 % 660 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.7 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance470 kΩ
Power Rating660 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C